Instruktorki

Marta Maj

Dyrektor artystyczny grupy, manager, choreograf. Z wykształcenia doktor nauk prawnych i wykładowca akademicki, jednak, jak sama podkreśla, jej życiową pasją od najmłodszych lat jest taniec.

+48 607513261


Założycielka, choreograf i główny trener zespołu Kolejorz Girls. Od ponad 14 lat liderka zespołu. Wcześniej czołowa tancerka wielu poznańskich zespołów tanecznych. Ma na swoim koncie sporo indywidualnych sukcesów.

Przygoda Marty z tańcem zaczęła się od 3 roku życia. Na początku był to taniec towarzyski i klasyczny, potem przyszła długoletnia fascynacja street dance i hip-hopem, w których to stylach zdobywała czołowe miejsca na licznych turniejach i reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata. W dorosłych latach zainteresowała się tańcami latynoskimi. Ta pasja została przypieczętowana podróżą do Ameryki Południowej i samego serca Samby czyli Brazylii. Obecnie, pracując ze swoim zespołem tanecznym, stawia na taniec pełen emocji, jazz, taniec rewiowy, estradowy i szeroko rozumiane show taneczne.

Marta Maj pracę instruktorską zaczęła bardzo wcześnie, od zajęć prowadzonych z najmłodszymi. Zarażała ich swoją pasją do tańca, a do dziś najbardziej lubi nauczać dzieci. W kolejnych latach w jednej z poznańskich szkół tańca, prowadziła zespoły hip-hopu dla młodzieży i dorosłych, na różnych stopniach zaawansowania.

W roku 2003 ukończyła pomaturalny kurs na instruktora fitness TKKF, zdobywając tytuł Instruktora Ruchu i Rekreacji Ruchowej, specjalizacja: fitness – nowoczesne formy gimnastyki. Zaczynała szkolenie nie mając jeszcze 18 lat (na wydanie legitymacji musiała, więc poczekać), została najmłodszym instruktorem w Polsce z uprawnieniami wydawanymi przez MEN.

Prowadzona przez nią zespół taneczno-aerobikowy w VI LO, do którego uczęszczała, zajęła dwukrotnie pierwsze miejsce na Mistrzostwach Wielkopolski w Aerobiku Swarzędz 2003 i 2004, w kategorii trójki i formacje.

Szkoliła się u boku p. Michała Zduna w zakresie prowadzenia zajęć z tańca towarzyskiego, początkowo asystując w lekcjach, później samodzielnie ucząc dziecięce zespoły taneczne.

W roku 2005 przebyła szkolenie z tańca towarzyskiego (łacina i standard) dla nauczycieli, prowadzone przez Brytyjską Królewską Szkołę Tańca. W czerwcu 2008r., 2009r., 2010r., i 2011r. wzięła udział w podobnym czterodniowym szkoleniu (10 tańców) dla nauczycieli tańca towarzyskiego, gdzie wykładały Panie: Marion Brown i Lloraine Kuznik z Królewskiej Brytyjskiej Szkoły Tańca w Wielkiej Brytanii. Wielokrotnie: w marcu 2006 r., w październiku 2006r. marcu 2007r. w marcu 2008 r., oraz w październiku 2009r. wzięła udział w szkoleniu dla nauczycieli tańca z zakresu tańca towarzyskiego, tango argentino, salsy oraz prowadzenia zajęć z dziećmi, organizowanym przez Szkołę Tańca Michała Zduna.

Jako tancerka Marta wzięła udział w ogromnej liczbie pokazów i show tanecznych w całej Polsce i Europie. Występowała w teledyskach, reklamach koncertach i spektaklach tanecznych dla największych marek. Wyreżyserowała i stworzyła choreografie do wielu z nich. Marta tańczy również dla największej rewii w Polsce – Rewii Viva.

Wraz ze swoim zespołem łączy taniec, akrobatykę i teatr, mając na koncie stworzenie kilku mini- spektakli tanecznych:

  • Magiczne święto „Mieleńska Noc Sobótkowa”
  • Lata 20-ste, lata 30-ste
  • Bożonarodzeniowa opowieść tańcem
  • Taneczna podróż dookoła świata
  • Szalone Lata 70-te story
  • We will rock You – rockowa Ratajanka
  • Wild west story

Marta była uczestniczkom wielu konwencji, warsztatów i szkoleń. Swoje pierwsze taneczne kroki stawiała pod okiem: mgr Elżbiety Kwiateckiej, mgr Dariusza Jezierskiego, mgr Michała Zduna i Małgorzaty Wieczorek. Nieustannie szkoli się też pod okiem takich sław jak: Jay Windson Robinson, Jean Claude Marginale, Joachim Sautter, Seo Fernandez, Marrion Brown, Lloraine Kuznik, Byron von Jones, Sven Niemieyer, Bill Hotaling. Marta Maj jest też autorką największych tanecznych show wystawianych na polskim stadionie, czyli pokazów na 100, 120 tancerek, 166 tancerek i 188 tancerek.